niedziela, 6 maja 2012

Inauguracyjna Msza Święta w Nadzwyczajnej Formie Rytu Rzymskiego odbyła się 06 maja o godz. 16:00 w kościele parafialnym pw. Wniebowzięcia NMP. Wszystkich zaskoczyła rewelacyjna frekwencja - około 150 wiernych !!!

Msza pierwotnie miała być recytowana. W ostatniej chwili zdecydowaliśmy o odśpiewaniu GLORIA i wypadło b. dobrze. W kolejnych mszach będziemy dołączali pozostałe części stałe oraz pieśni. Msza docelowo ma być oczywiście śpiewana, zatem wszystkich wiernych, którzy czuli niedosyt śpiewu uspokajamy i prosimy o cierpliwość. Uroczysta msza śpiewana z aspersją znacząco różni się od mszy recytowanej, zatem spokojnie, wszystko w swoim czasie.

Artykuł o pierwszej mszy.

Wszystkich parafian i gości już teraz zapraszamy na kolejne msze !!!Z mojej strony - przepraszam za niewystarczającą liczbę mszalików - wydrukowano tylko 60. Na szczęście sporo osób miało ze sobą mszaliki rozdawane na spotkaniu organizacyjnym. Część wiernych przyniosło książkowe mszaliki dostępne w księgarniach internetowych.


PODZIĘKOWANIA
 • dziękujemy x. Arcybiskupowi Wiktorowi Skworcowi za skierowanie do Wodzisławia kapłana, który będzie odprawiał mszę trydencką
 • dziękujemy x. dr Adamowi Tonderze za dobrą wolę i serdeczność oraz przygotowanie do pierwszej dla Niego mszy w NFRR (w krótkim czasie przygotował się znakomicie)
 • dziękujemy x. dziekanowi Bogusławowi Płonce za dbałość o naszą świątynię i stałe wzbogacanie jej wystroju, pomoc w przygotowaniach do mszy oraz wyrozumiałość dla "grupy trydenckiej"
 • dziękujemy ministrantom z Bytomia (z ceremoniarzem na czele) oraz koledze Porysowi, dzięki którym wszytko wypadło naprawdę dobrze.
 • dziękujemy organiście za świetną grę i poświęcony czas (w tę niedzielę grafik organisty był wyjątkowo napięty)
 • dziękujemy panom kościelnym za nieocenioną pomoc i zainteresowanie
 • dziękujemy księżom z bliższych i dalszych parafii za przekazanie parafianom informacji o spotkaniu organizacyjnym
 • dziękujemy mediom lokalnym, serwisom miejskim, portalom internetowym (lokalnym, katolickim i "trydenckim") za znaczący udział w rozpropagowaniu informacji o pierwszej mszy, a szczególnie:
  http://www.naszwodzislaw.com
  http://www.tuwodzislaw.pl
  http://www.radio90.pl/
  http://wodzislaw-slaski.pl

  http://godow.pl/

  http://wodzislawslaski.naszemiasto.pl
  http://gazeta-polska.pl/

  http://www.nowyruchliturgiczny.pl/

  http://sanctus.pl/
  http://www.pch24.pl/

  http://tradycja.org/
 • na koniec dziękujemy głównemu organizatorowi który od wielu miesięcy czynił starania o tę mszę i poświęcił sprawie wiele czasu oraz organizatorom - pomocnikom
 • dziękujemy parafianom i gościom - bardzo się cieszymy, że było nas aż tylu !!!
RAZ JESZCZE WSZYSTKIM ZA WSZYSTKO BARDZO DZIĘKUJEMY !!!
O KOLEJNYCH MSZACH BĘDZIEMY NIEZWŁOCZNIE INFORMOWAĆ !!!