niedziela, 20 maja 2012

Msza Święta w czerwcu

Serdecznie zapraszamy na kolejną mszę w Nadzwyczajnej Formie Rytu Rzymskiego, która odbędzie się w kościele pw. Wniebowzięcia NMP w Wodzisławiu Śląskim przy rynku:

godzina 15:30, 10 czerwca 2012 - Druga Niedziela po Zesłaniu Ducha Świętego 

Prosimy o przekazanie informacji wszystkim zainteresowanym.
Pamiętajmy także o osobach, które nie mają dostępu do internetu. ----------------------------------------------------------------------------------------------

Według dawnego kalendarza liturgicznego jest to 2 niedziela po Zesłaniu Ducha świętego (niedziela w oktawie Bożego Ciała). Liturgia tej Mszy św. wskazuje na łaski Boże jakie spływają z Przenajświętszego Sakramentu nie tylko na pojedyncze dusze ludzkie, ale i na całe społeczności. Każdy wierny zaproszony jest na ucztę eucharystyczną, która jest posiłkiem zwłaszcza dla słabych. Kto się od uczty eucharystycznej uchyla naraża się na utratę życia wiecznego.

Msza święta będzie celebrowana przy Ołtarzu Wielkim (Głównym). W odrestaurowanej niedawno nadstawie ołtarza, nad obrazem Matki Boskiej Wniebowziętej, dominuje piękna figura Serca Pana Jezusa. Miesiąc czerwiec poświęcony jest szczególnej czci Najświętszego Serca Pana Jezusa, czego wyrazem były codzienne nabożeństwa z tym związane. Cześć Sercu Pana Jezusa była też oddawana w modlitwach po każdej cichej Mszy św. przepisanych przez Ojca św. Leona XIII i wyrażała się wezwaniem: Cor Iesu Sacratissimum, Miserere nobis.

„Dawną” Mszę św. odprawi Ks. dr Adam Tondera z Katowic. Serdecznie zapraszamy do grodu nad Leśnicą, do świątyni wpisanej w roku 1994 do rejestru  zabytków, która jest sercem wodzisławskiej Starówki. Zapraszamy do jednego z najstarszych miast górnośląskich na tą łacińską liturgię wszystkich wiernych z miasta oraz bliższych lub dalszych okolic.

2 niedziela po Zesłaniu Ducha św.; święto 2 klasy, szaty zielone;  Czytania: Lekcja: 1J 3,13-18; Alleluja Ps7,2;Ew. Łk 14,16-24; antyfony:  wejście:Ps17,19-20, ofiarowanie:Ps.6,5, komunia: Ps 12,6

Kazimierz Mroczek
Wolontariusz Galerii „Art Wladislavia” Towarzystwa Miłośników Ziemi Wodzisławskiej w Wodzisławiu Śląskim

 ----------------------------------

Do pobrania:
Mszalik - wersja skrócona (części stałe Mszy Świętej)
[należy kliknąć Pobierz plik (download) na czerwonym pasku u dołu strony]

Propria - części zmienne Mszy Świętej

Mszalik - wersja pełniejsza z objaśnieniami