wtorek, 12 czerwca 2012

Druga Msza Św.

W deszczowe, niedzielne popołudnie w wodzisławskiej świątyni pw. Wniebowzięcia NMP x. Adam Tondera odprawił drugą mszę w rycie klasycznym. Mimo niekorzystnej aury liczba wiernych pozostała na wysokim poziomie - było co najmniej 130 osób. Co ważne - zdecydowana większość wiernych przystąpiła do komunii św. i  - korzystając z mszalików -  aktywnie uczestniczyła we Mszy Św.


Do zaśpiewnych na pierwszej mszy GLORIA i pieśni na wyjście dołączyło CREDO i pieśń na komunię. Na wyjście tym razem zaśpiewaliśmy Salve Regina. Kolejne części stałe oraz pieśni będziemy wykonywać na następnej Mszy Św.

Ponownie wspomogli nas przyjaciele z innych ośrodków Tradycji Łacińskiej - dwóch ministrantów przybyło do Wodzisławia z Katowic i Bielska Białej.

Dziękujemy tak licznej grupie wiernych uczestniczących w Mszach w rycie klasycznym i już dzisiaj informujemy, że kolejna Msza Św. odbędzie się po wakacyjnej przerwie - we wrześniu. Gdy zostanie potwierdzona dokładna data - informacja będzie podana na naszym blogu.

Zachęcamy aby wykorzystać wakacyjną przerwę do wzbogacenia swojej wiedzy o Mszy Św. w rycie nadzwyczajnym. Okazją ku temu mogą być warsztaty liturgiczne: TRADICAMP oraz ARS SERVIENDI. W prawej kolumnie bloga jest też sporo odnośników do materiałów o starej mszy - kolejne materiały wkrótce - zachęcamy do regularnego odwiedzania bloga. Nowości będą anonsowane w odrębnych postach.

Przygotowaliśmy zestawienie miejsc, w których celebrowana jest msza w starym rycie (prawa kolumna bloga). Mamy nadzieję, że podczas wakacyjnych wyjazdów okaże się ona pomocna.

Zachęcamy do dzielenia się Państwa spostrzeżeniami na temat liturgii w rycie klasycznym w naszej świątyni. Kontakt do nas: mszatrydencka@wp.pl 

Na koniec - mamy wielką prośbę. W Waszych środowiskach, wśród rodziny i znajomych na pewno są osoby, które chciałyby uczestniczyć w Mszy Św. w rycie nadzwyczajnym a nie dotarła do nich informacja, że w wodzisławskiej świątyni ta czcigodna liturgia jest celebrowana. Prosimy o powiadomienie wszystkich, którzy są lub mogą być zainteresowani uczestnictwem we Mszy Św.  

Do zobaczenia we wrześniu !!!